תקלות נפוצות של מכונות כביסה

אבחון תקלות נפוצות של מכונת הכביסה

במאמר זה ננסה להבין ואפילו לפתור תקלות נפוצות במכונות כביסה. חלק מהפתרונות מיועדות למשתמשים מנוסים ובעלי ידע בסיסי במידה ויש לכם ספקות לכך יש להזמין להיעזר בבעל מקצועי מוסמך שיגיע ויפתור את התקלה. ראשית כל לפני שנגשים לפתרון יש לנתק את מכונת הכביסה מהחשמל וממערכת הניקוז. לפני שניגשים לעבודה יש לאבחן את התקלה ובמידה ויש צורך להחליף חלפים יש לרכוש ולהשיג את החלק הנחוץ מבעוד מועד. תקלות נפוצות של מכונות כביסה נגרמות בדרך כלל מבלאי ותחזוקה לא נכונה של המכונה. כל מכונה בנוי בצורה שונה ולכן כן חשוב להבין על כל חלק על מנת שיהיה קל לאתרו.

תקלות נפוצות של מכונות כביסה:

אין כניסת מים למכונת הכביסה

ישמה לכם מוזר קצת אך יש לבדוק כי אכן מגיעים מים לברז הניקוז. יש לבדוק את תקינות ברז המים שבקיר ואת צינור המים שאינו סתום. לאחר מכן בדקו שמסנן המים לא סתום, במסנן מחובר לצינור הניקוז. השתמשו בדלי ריק על מנת לרוקן את כל המים שהצטברו בצינור כאשר אתם מפרקים אותו. ניפשו חזק מספר פעמים לתוך הצינור והרגישו שהאוויר אכן יוצא מהצד השני ושאין סתימה כלשהיא.

מכונת הכביסה מתמלאת ביותר מים ממה שצריך

על מנת לפתור את הבעיה יש לבדוק את חיישן גובה המים הנמצא בצדו האחורי של מכונת הכביסה. יש להסיר את המכסה בזהירות, לחיישן מחובר מיכל פלסטיק בצורת צינור שבקצה שלו יש צינור וואקום. צינור הוואקום מחובר למפסק. יש לשלוף אותו בזהירות, לנקות היטב ולהחזיר למקום.

המכונה לא מוציאה מים

תקלה זו נובעת כנראה ממשאבת מים סתומה, יש לפתוח בזהירות את פתח המשאבה הנמצא בחלק התחתון של מכונת הכביסה ולנקות בזהירות. אם כבר פתחתם, חברו בזהירות את המכונה לחשמל ובדקו  שמשאבת המים מסתובבת ושאינה תקולה, לפעמים קורה שהציר נתפס ולא מסתובב.

המכונה מקפיצה את החשמל בבית וגורמת לקצר

במקרה זה בדרך כלל מדובר בבעיה הקשורה לגוף החימום. ברגע שגוף החימום מחתכם הוא מקפיץ את הפחת. החלפת גוף חימום מתבצעת כך: מסירים את המכסה האחורי, מאתרים את גוף החימום, בכל מכונה הוא ממוקם במקום שונה, בדרך כלל בתחתית התוף, מנתקים את חוטי החשמל ופותחים את הבורג שמחבר את גוף החימום למכונת הכביסה.

Comments are closed.